Tym z Wam, które nadal nie czują się przekonane i obawiają się pereł, mogę przedstawić optymistyczną interpretację tego zabobonu. Owszem, perły symbolizują łzy, ale biżuteria z tymi kamieniami odciąga nieszczęścia od Panny Młodej, bowiem łzy są już w niej „zamknięte”. Tak więc dziewczyna, która założy je na swój ślub, nie musi się obawiać, że w przyszłości będzie wypłakiwać oczy, chyba, że ze szczęścia. Warto pamiętać też, że wierzenia na temat pereł nie dotyczą biżuterii odziedziczonej w spadku – ta na pewno nie przynosi nieszczęścia.

Teraz, kiedy już rozprawiłyśmy się z przesądami, możemy wspólnie podziwiać piękne naszyjniki z pereł. Są eleganckie, szalenie kobiece i mogą być klasyczne, ale i ekstrawaganckie. Wybór ozdób z tymi kamieniami jest ogromny, nie tylko ze względu na ich kolory, ale i kształty oraz rozmiary. Te z Was, które chciałyby do sukni ślubnej dobrać akcesoria w kolorach różowym, kremowym, brązowym czy ciemnoniebieskim, znajdą w tym kolorze również biżuterię z pereł.

Odpowiednio dobrany, głównie pod względem długości i okazałości, naszyjnik z pereł można dopasować do każdego fasonu sukni.

Autor: Kasia

www.lovemydress.pl