Dlaczego współcześni mężczyźni mają problemy z erekcją?

Nie jest wiadome, czy obecnie istnieje po prostu więcej badań na ten temat, czy raczej chodzi o wzrost liczby mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji, ale prawdą jest, że z roku na rok przybywa ich coraz więcej. Problem ten oczywiście nie jest niczym nowym, jednak można stwierdzić, że od paru lat jest on powodowany innymi czynnikami.

  1. Życie w ciągłym stresie – obecnie jest to najczęstsza przyczyna zaburzeń erekcji u mężczyzn. Stałe problemy w pracy i życiu osobistym odbijają się dość mocno na zdrowiu niemal każdego z nas. Rodzi to wiele chorób, zarówno sercowych jak i nerwowych, a także negatywnie wpływa na pożycie seksualne u facetów. Stres może mieć bezpośredni wpływ na męską erekcję.
  2. Choroby – niektóre przewlekle schorzenia odbijają się na sferze seksualnej. Chodzi zarówno o te na tle nerwowym jak i fizycznym. Chociażby depresja bardzo mocno wpływa na funkcje seksualne. Z racji tego, że stany depresyjne biorą się często z nieradzenia sobie z własnymi problemami, co również wiąże się z życiem w stresie, to może w łatwy sposób prowadzić do zaburzeń erekcji. Ponadto choroby związane z hormonami czy cukrzyca, także mają pośredni wpływ na pojawienie się problemów z erekcją.
  3. Nieodpowiednia dieta – chodzi przede wszystkim o jedzenie tłustych, słodkich i słonych potraw w sporych ilościach. Posiłki typu fast-food, jedzone w nadmiarze mogą prowadzić do otyłości i wielu chorób. Jest to prosty sposób na wyhodowanie sobie również problemu z potencją. Stwierdzenie „jesteś tym co jesz” jest jak najbardziej prawdziwe i należy wziąć je sobie do serca. Nasza dieta ma wpływ niemalże na każdy aspekt życia. Dla osób, które nie zawsze mają czas zadbać o swoją dietę dobrym rozwiązaniem mogą okazać się suplementy na poprawę erekcji. Jeden z nich już opisaliśmy na naszej stronie.
  4. Ruch fizyczny to podstawa – każdy facet powinien zadbać o swoją kondycję. Istnieje wiele pozytywnych aspektów związanych z uprawianiem jakiegokolwiek sportu. Jednym z nich jest właśnie zadbanie o swoją erekcję. Ma to związek zarówno z fizycznością jak i postrzeganiem siebie pod względem mentalnym. Dobrze wyglądający facet w oczach swoich i swojej partnerki jest atrakcyjniejszy, a to bezpośrednio wpływa na jakość seksu.

Wystrzegając się tych błędów, które większość mężczyzn stale popełnia, masz szanse uchronić swój seks przed porażką. Nie jest to nic trudnego, jednak wymaga wdrożenia pewnych nawyków do swojego życia. Powodzenia!